19.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев: Шилегов ќе одел на втор мандат, па Алфата моја има поголем...

Апасиев: Шилегов ќе одел на втор мандат, па Алфата моја има поголем рејтинг од него..

Продолжува вербалната војна меѓу лидерот на Левица, Димитар Апасиев, и скопскиот градоначалник, Петре Шилегов.

Апасиев денеска на својот фејсбук профил напиша дека неговата Алфа, односно возилото што му беше одземено од Пајак службата на Град Скопје, имала поголем рејтинг од Шилегов.

„ШИЛЕГОВ ќе се кандидирал за втор мандат!? О, Боже. Па Алфата моја има поголем рејтинг од крадоначалников“, напиша Апасиев на фејсбук во негов стил.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...