7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Свет Балашевиќ криеше голема тага- На концертите секогаш оставаше две празни места но...

Балашевиќ криеше голема тага- На концертите секогаш оставаше две празни места но тие никогаш не дојдоа

Translate (Eng):[gtranslate]

За разлика од неговата љубов кон музиката, неговите родители секогаш сметале дека требало да се бави со географија, за што се школувал. Затоа, иако Балашевиќ секогаш им оставаше две места за секој концертот, тие никогаш не присуствуваа на ниту еден негов концерт.

Еден од најтажните периоди во животот на Балашевиќ бил по раѓањето на неговата ќерка Јована. Имено, тој ја видел неа за прв пат дури еден месец по нејзиното раѓање, бидејќи тој во тоа време бил во војска и не смеел да ја преминува границата, а Оливера се породила во Будимпешта поради епидемијата на менингитис што владееше во Нови Сад во тоа време .

Извор Во Центар

РЕКЛАМА
- Реклами -