25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Оливер Спасовски: Ви кажав дека ќе се појави Мијалков, и дека е...

Оливер Спасовски: Ви кажав дека ќе се појави Мијалков, и дека е во Македонија?!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Целосната ангажираност во потражните дејствија на МВР и другите институции и превземање на низа активности даде резултати. Денеска истакнав дека Мијалков е во земјата и дека очекувам успех за неколку часови“, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во изјава за МИА.

Тој ова го истакна откако поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се појави денеска пред обвинителството.

РЕКЛАМА
- Реклами -