Оливер Спасовски: Ви кажав дека ќе се појави Мијалков, и дека е во Македонија?!

„Целосната ангажираност во потражните дејствија на МВР и другите институции и превземање на низа активности даде резултати. Денеска истакнав дека Мијалков е во земјата и дека очекувам успех за неколку часови“, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во изјава за МИА.

Тој ова го истакна откако поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се појави денеска пред обвинителството.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here