23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Koнечно убава вест: Денес ни пристига американска донација од 1.269 автоматски пушки...

Koнечно убава вест: Денес ни пристига американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз денеска во касарната во Ѓорче Петров ќе присуствуваат на примопредавањето на американска донација од 1.269 автоматски пушки М-4 за потребите на Армијата на Република Северна Македонија.

По примопредавањето на американската донација министерката Шекеринска и амбасадорката Брнз ќе дадат изјави за медиумите.

РЕКЛАМА
- Реклами -