19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведен жител на Челопек, во автомобилот чувал НОЖ !!!

Приведен жител на Челопек, во автомобилот чувал НОЖ !!!

Вчера околу 21:00 часот во тетовски Челопек, полициски службеници на СВР Тетово го привеле А.И.(30) од тетовско Боговиње затоа што при негов и преглед на возилото „ровер“ што го управувал бил пронајден и одземен нож.

По документирање на случајот против А.И. ќе следува поднесок по член 80 од Законот за оружје.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...