5.9 C
Ohrid
четврток, декември 7, 2023
ПочетнаМакедонијаУште еден ТикТокер се бори за лајкови: Омер ќе ви објасне како...

Уште еден ТикТокер се бори за лајкови: Омер ќе ви објасне како не треба да се вози!!

Месеци наназад се трудиме да воспоставиме ред на социјалната мрежа ТикТок, но очигледно единствен спас е да се затвори оваа мрежа во Македонија.

Денес на социјалните мрежи кружи видео како извесен Омер од Струга ”сурфа” со уште едно лице на кровот од автомобилот.  Очигледно овие ТикТокери не можат да разберат за последиците од ваквото возење, па уште се фалат со нивното дело за да заработат повеќе лајкови и следачи..

Во продолжение ви ги прикажуваме видеата кои кружат на социјалната мрежа Твитер

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...

Групата на Палевски имала списоци за изнуди, киднапирања и ликвидации, тврди Ременски

Да се прошири истрагата за групата на Љупчо Палевски, зашто нивните дејства се еднакви на тероризам и истите имаат криминално минато за кое требало...

Курти бара најстроги казни за убијците на Вања

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека на сторителите на киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска во Македонија и нарачаното убиство на 30-годишната Лиридона...

Македонските иселеници во Турција никогаш не ги заборавија своите македонски корени

Според Мустафа Кемал Узункаја, здружението на македонските иселеници ЕГЕ во изминативе години има преземено повеќе активности што се насочени кон зачувување на нивните македонски...