17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Уште еден ТикТокер се бори за лајкови: Омер ќе ви објасне како...

Уште еден ТикТокер се бори за лајкови: Омер ќе ви објасне како не треба да се вози!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Месеци наназад се трудиме да воспоставиме ред на социјалната мрежа ТикТок, но очигледно единствен спас е да се затвори оваа мрежа во Македонија.

Денес на социјалните мрежи кружи видео како извесен Омер од Струга ”сурфа” со уште едно лице на кровот од автомобилот.  Очигледно овие ТикТокери не можат да разберат за последиците од ваквото возење, па уште се фалат со нивното дело за да заработат повеќе лајкови и следачи..

Во продолжение ви ги прикажуваме видеата кои кружат на социјалната мрежа Твитер

РЕКЛАМА

- Реклами -