17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Филипче во операциона сала на телефон, без мacка, одело и paкaвици?!

Филипче во операциона сала на телефон, без мacка, одело и paкaвици?!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појави видео од оперативен зафат во кој учестува и министерот за здравство Венко Филипче.

На снимката се гледа како Филипче не ги почитува здравстените протоколи. Тој не носи мантил и оперира во цивилна облека и без ракавици.

Притоа тој наместо да се посвети на пациентот постојано зборува на мобилниот телефон.

РЕКЛАМА

Не е познато кога е направена снимката, но во секој случај во операциона сала мора да се оди со заштита.

- Реклами -