7.2 C
Ohrid
среда, декември 6, 2023
ПочетнаМакедонијаФилипче во операциона сала на телефон, без мacка, одело и paкaвици?!

Филипче во операциона сала на телефон, без мacка, одело и paкaвици?!

На социјалните мрежи се појави видео од оперативен зафат во кој учестува и министерот за здравство Венко Филипче.

На снимката се гледа како Филипче не ги почитува здравстените протоколи. Тој не носи мантил и оперира во цивилна облека и без ракавици.

Притоа тој наместо да се посвети на пациентот постојано зборува на мобилниот телефон.

Не е познато кога е направена снимката, но во секој случај во операциона сала мора да се оди со заштита.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Се огласија од партијата на убиецот Палчо: Изразуваме најдлабоко и најискрено сочуство за загубата на два човечки живота, младата Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

За прв пат, по три дена се огласија од политичката партија „Десна“ откако стана јасно дека нивниот претседател извршил две убиства. Од партијата велат...

Долгогодишни другарчиња: Шоферот на Палчо имал и фотографија со Велибор Манев !!!

Oсновното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка краткотраен 48-часовен притвор против 46-годишен скопјанец со иницијали С Д...

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување

Вања Ѓорчевска која беше најдена мртва во неделата во околината на Скопје не починала од задушување, како што се шпекулираше туку била застрелана, соопшти...

Ова е уапсениот возач на Палчо: Откако бил уапсен детално ги кажал плановите на бегалецот – сам постирал слики на ФБ додека се возел...

Лицето С Д од Струмица татко на две деца е возачот кој го превезувал Љупчо Палевски Палчо осомничен за убиството на 14 годишната Вања,...