26.9 C
Ohrid
недела, јули 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПоради припреми за бегство, приведен е Орце Камчев во Полициската станица Карпош.

Поради припреми за бегство, приведен е Орце Камчев во Полициската станица Карпош.

Орце Камчев е спроведен изутринава во Полициската станица Карпош, потврдија за МИА извори од Министерството за внатрешни работи.

Тој денеска ќе биде изведен пред судија, а поради сомневањата, како што пишуваат, дел од медиумите, наводно Камчев се подготвувал за бегство.

Орце Камчев е еден од осомничените во случајот „Империја“.

Обновено: Според сознанијата на Агенцијата за националана безбедност АНБ , Орце Камчев на големо вршел припреми за негово бегзтво на РСМ и од рацете на правдата.АНБ го извстило Обвинителството за организиран криминал на РСМ за сознанијата , по што ЈО Вилма Рускоска побарала негово приведување, а од судија на претходна постапка ќе се бара притвор.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во Шутка недостигале 13 затвореници, 12 се вратиле, еден никаде го нема

При вонредна контрола на затворот Шукта на инспектори на Управата за санкции утврдени се низа нерегуларности. Од Управата за Телма велат дека дури 13...

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...