16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаГостивар -трагедија во пожар во стан - Почина дете а жена се...

Гостивар -трагедија во пожар во стан – Почина дете а жена се бори за живот

Во пожарот кој што се случил утрово во осум часот во станбена зграда во Гостивар, едно дете починало, а една жена е во животна опасност пренесена во гостиварската болница.

Според очевидците и станарите на зградата од пожарот кој се случил утрово почнал да се шири чад, а станарите од зградата на улицата „Кеј Вардар“ веднаш почнале да се евакуираат.

Пожарникарите изнеле безживотно тело на дете и жена на 35-годишна возраст, а и двајцата веднаш биле пренесени во градската општа болница во Гостивар.

На ургентното одделение во болницата била констатирана смрт на детето која што неофицијално настанала поради задушување, додека пак жената е во животна опасност.

blob:https://www.facebook.com/41e1bd7c-40e0-45f9-a064-36a9779f31dc

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...