Вицепремиерот Љупчо Николовски задолжен за борбата против корупцијата викендов со сопругата заминал на одмор во Дубаи.

 

Во време кога пандемијатра на коронавирсот се повеќе зема замав, Николовски лета за Дубаи заедно со директорот на ТЕЦ Неготино, Небојша Станковиќ, кој исто така е придружуван од сопругата, пишува порталот Нетпрес.

Двете двојки прво со автомобил отпатувале за Белград, а оттаму полетале за Дубаи.