24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Maкедонците што се имунизираа во Србија презадоволни: Србите се вистински професионалци, вакцините...

Maкедонците што се имунизираа во Србија презадоволни: Србите се вистински професионалци, вакцините значат живот и јавно им се заблагодаруваме..

Translate (Eng):[gtranslate]

Ако се прашувате зошто на Саемот има незабележано гужви и зошто е невозможно да се најде паркинг, одговорот лежи во странските граѓани кои доаѓаат во Србија за да бидат имунизирани.

Додека цела Европа и регионот се борат да добијат какви било вакцини, Србија има на располагање дури четири вакцини, а сега несебично им ги нуди на своите соседи.

Група граѓани од Македонија пристигнаа на Саемот околу 10 часот. Двете дами не го криеја задоволството и ентузијазмот.–

РЕКЛАМА

И благодариме на Србија за спасување на нашите животи! Денес вакцините значат живот, Србите не знаат колку се задоволни што имаат вакцини, а да не ја спомнувам можноста за избор – вели постара дама за „Информер.рс“

- Реклами -