25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Весна Илкова: По социјалните мрежи се ширеа лажни вести, Борис Трајанов не...

Весна Илкова: По социјалните мрежи се ширеа лажни вести, Борис Трајанов не е мртов, се чувствува подобро…

Translate (Eng):[gtranslate]

Најпознатиот македонски вокал, маестро Борис Трајанов закрепнува од Ковид 19 и се чувствува подобро, дознава Радио Лидер. Вчера по социјалните мрежи и порталите се ширеше лажна вест дека тој починал.

Македонските граѓани со потресни статуси на социјалните мрежи синоќа се простуваа од реномираниот оперски пејач Борис Трајанов, откако на социјалните мрежи и портали се ширеше лажна вест дека тој починал од последици на Ковид-19 во една од приватните клиники во Скопје.

На лажната вест реагираше и Весна Илкова, која е водечки оперски драмски сопран во Македонија, доцна вечерва таа ги демантираше информациите.

РЕКЛАМА

– Ве замолувам сите кои пишувате текстови дека колегата Борис Трајанов не е меѓу нас да се воздржите од коментари. Последна информација вечерва е дека полека закрепнува, напиша таа на својот фејсбук профил.

Инаку, реномираниот оперски пејач Борис Трајанов веќе неколку денови води тешка борба со корона вирусот во една од приватните клиник.

 

- Реклами -