22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаЌе ви потечат солзи од смеење: Започна обуката за попишувачите. (Видео)

Ќе ви потечат солзи од смеење: Започна обуката за попишувачите. (Видео)

Конечно после подолг период Фчерашни Новости повторно ќе се погрижи за нашето расположение…

Во едно дамнешно време, во една библиска земја постоеја едни македонски приказни со кои сите растевме. 👨‍👩‍👧‍👦
Но, како што времето поминуваше и технологијата се менуваше, така и приказните го сменија својот наратив и се појавија нови –
⭐Македонски пописни приказни⭐
Во првата епизода ќе може да погледнеме како тече обуката на попишувачите кои треба да го спроведат долгонајавуваниот и одамна не направениот попис. 📈✍
Што мислите, како ќе заврши приказната!?

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Детали од МВР за убиството во Кратово-36 годишната В.И со нож го заклала сопругот и свекорот !

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово. -Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово...

Холандскиот турист бил каснат од отровната змија додека ја разгледувал Самоиловата тврдина во Охрид.

Холандскиот турист кој за малку ќе го загубеше животот поради тоа што немало серум во болницата во Охрид, бил каснат од отровната змија додека...

Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Утрово во 7.35 часот на 112 е добиена пријава за заглавено мече во гранките на дрво во двор на викендица во Маврови Анови. Секторот...

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...