23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Ќе ви потечат солзи од смеење: Започна обуката за попишувачите. (Видео)

Ќе ви потечат солзи од смеење: Започна обуката за попишувачите. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Конечно после подолг период Фчерашни Новости повторно ќе се погрижи за нашето расположение…

Во едно дамнешно време, во една библиска земја постоеја едни македонски приказни со кои сите растевме. 👨‍👩‍👧‍👦
Но, како што времето поминуваше и технологијата се менуваше, така и приказните го сменија својот наратив и се појавија нови –
⭐Македонски пописни приказни⭐
Во првата епизода ќе може да погледнеме како тече обуката на попишувачите кои треба да го спроведат долгонајавуваниот и одамна не направениот попис. 📈✍
Што мислите, како ќе заврши приказната!?

РЕКЛАМА
- Реклами -