15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Забава Мафијаш се криел од законот- фатен откако објавувал кулинарски видеа на Јутјуб...

Мафијаш се криел од законот- фатен откако објавувал кулинарски видеа на Јутјуб (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Италијански мафијаш  по кого трагал интерпол иако го имал скриено лицето, тој заборавил да си ги покрие тетоважите. Марк Ферен Бјарт е член на мафијашката организација Ндрангета, а бил уапсен во Доминиканската Република минатата среда и треба да биде екстрадиран во Италија.

Италијанската полиција преку интернет стигна до Марк Ферен Клод Бјарт (53) следејќи од каде тој ги објавува снимките на Јутјуб, објави Би-би-си.

Бјарт наводно водел мирен живот во градот Бока Чика, се вели во соопштението на полицијата.

Тој е во бегство од 2014 година, кога беше распишана потерница за негово апсење под обвинение за трговија со дрога во Холандија пред кланот Качиола, кој ѝ припаѓа на Ндрангета.