22.8 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија За глупости сме први: Со сомбрера, музика и порака на шпански...

За глупости сме први: Со сомбрера, музика и порака на шпански јазик го „пречекаа“ Рашковски од Мексико

Translate (Eng):[gtranslate]

нијата на млади сили (УМС) на ВМРО-ДПМНЕ денеска имаше герила-акција на Меѓународниот аеродром Скопје за дочек на поранешниот генерален секретар на Владата, а сега секретар во кабинетот на премиерот, Драги Рашковски, по повод неговото враќање од одмор од Мексико.

Со сомбрера, музика и транспарент на шпански јазик, активистите на УМС се појавија на паркингот пред аеродромот.

„За да не му дојде на Драги Рашковски нагло враќањето од Мексико, пречек со порака на шпански јазик, сомбрера и добра музика“,

РЕКЛАМА

напишаа од УМС.
Активистите објавија и видео, на кое се гледа дека на транспарентот е испишано: „Добре дојде, господине Рашко“ (Bienvenido senor Rashko).

- Реклами -