1.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаГрадоначалникот на Кратово: Општината можеше да испрати и трактор за да помогне,...

Градоначалникот на Кратово: Општината можеше да испрати и трактор за да помогне, но немаше логика…

Општина Кратово можела да испрати да испрати трактор за да помогне, но немало логика бидејќи ќе се загубело драгоцено време. Ова во телефонски разговор за Сител го истакна градоначалникот на Кратово Љупчо Бојаџиев.

Според него, лекарската екипа на пациентот требало да му пружат помош во неговата куќа. Бојаџиев, кој и самиот е лекар, вели дека луѓе имало доволно и најважна била интервенцијата и стручноста на д-р Павле Зафиров, кој за случајот објави преку социјалната мрежа Фејсбук.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ЗАГИНА ЛОВЏИЈА ВО КИЧЕВСКО, по грешка застрелан со два истрели

Ловџија од кичевско денеска го загуби животот на лов, откако денеска околу 15 часот бил застрелан од друг ловџија во селото Бигор Доленци, дознава...

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...