7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Градоначалникот на Кратово: Општината можеше да испрати и трактор за да помогне,...

Градоначалникот на Кратово: Општината можеше да испрати и трактор за да помогне, но немаше логика…

Translate (Eng):[gtranslate]

Општина Кратово можела да испрати да испрати трактор за да помогне, но немало логика бидејќи ќе се загубело драгоцено време. Ова во телефонски разговор за Сител го истакна градоначалникот на Кратово Љупчо Бојаџиев.

Според него, лекарската екипа на пациентот требало да му пружат помош во неговата куќа. Бојаџиев, кој и самиот е лекар, вели дека луѓе имало доволно и најважна била интервенцијата и стручноста на д-р Павле Зафиров, кој за случајот објави преку социјалната мрежа Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -