23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Влезе будалијата: Охриѓани се возеле со такси за време на полициски час.

Влезе будалијата: Охриѓани се возеле со такси за време на полициски час.

Translate (Eng):[gtranslate]

вајца охриѓани се возеле со такси во полициски час.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против И.П(31) и Л.У.(30), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. При контрола извршена на 13.03.2021 година во 03.30 часот на регионалниот пат Охрид-Струга, полициските службеници ги затекнале пријавените во такси патничко возило без да поседуваат дозвола за движење во време на полициски час. Со тоа, пријавените постапиле спротивно на одлуката за забрана на движење на населението во времето од 22 до 05 часот со цел заштита на населението од КОВИД- 19, информира потпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -