26.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Струмичанец извршил обљуба врз 18 годишна девојка, неговите другари му помагале !!

Струмичанец извршил обљуба врз 18 годишна девојка, неговите другари му помагале !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица поднел кривична пријава против И.Д. (18), кој престојува во селото Банско, струмичко, М.Д. (21) и А.Д. (25) и двајцата од Банско, затоа тоа што завчера околу 17:40 часот на ул.„Невена Стојкова“ И.Д. извршил обљуба врз 18-годишна девојка од струмичко село, а М.Д., А.Д. и уште две лица му помогнале во намерата.

Како што соопштија денеска од МВР, лицата биле лишени од слобода и по обезбедените докази вчера биле изведени пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица, кој на тројцата им определил мерка притвор.

РЕКЛАМА
- Реклами -