17 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Aктерката со која пораснаа голем број генерации денес полни 74 години !!!

Aктерката со која пораснаа голем број генерации денес полни 74 години !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес Шенка има 74 години и сеуште е активна во својата професија! Слободно може да се каже дека е една од најдобрите актерки во Македонија.
Впечатлива, извонредна, прекрасна…како ретко кој во својата плодна кариера одиграла баш се! Таа беше и сеуште е заштитен лик на македонската телевизија. Да и посакаме среќни пензионерски денови барем до 100ка!

РЕКЛАМА
- Реклами -