Тешка сообраќајна несреќа на патот Маврово – Дебар, eдно лице загина, а три се тешко повредени

Тешка сообраќајна несреќа на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар. Едно лице загина а три лица, кои биле сопатници во возилото со тешки повреди се пренесени на скопските клиники.

-Во близина на Ростушки мост се судриле патничко моторно возило „хундаи акцент“ со скопски регистарски ознаки, што го управувал А. Ѓ. (68) од Скопје и товарно возило со српски ознаки, што го управувал Љ. Д. (52) од Панчево, Србија.

Од првичните информации на полицијата, во несреќата, возачот на патничкото возило починал на самото место, а тројца сопатници на возраст од 26, 30 и 34 години, пренесени се во Скопје за укажување на лекарска помош.

извор: ТВ 21

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here