7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Мвр трага по него: Прво го пратил детето да краде низ Кочани,...

Мвр трага по него: Прво го пратил детето да краде низ Кочани, а сега се заканува со пиштол и нож дека парче по парче ќе ги сечел тие што му го нападнале детето……

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако пред два дена група на граѓани извршија физичко насилство врз дете во Кочани во населбата „Трајаново Трло“, вчера таткото на детето со пиштол и нож во рацете преку видео на социјалните мрежи упати сериозни закани, објави Цивил медиа.

– Парче по парче ќе ги исечам, ќе ги дробам, макар цел живот да завршам во затвор, вели таткото на тепаното момче, во краткото видео што се споделува на социјалните мрежи.

Од МВР за ЦИВИЛ Медиа велат дека го идентификуваа лицето кое се заканува со пиштол и нож, односно дека се работи за таткото на тепаното дете во Кочани и дека трагаат по него.

РЕКЛАМА

– Лицето од видеото е А.И. (36) од Кочани, татко на детето врз кое на 11.4.2021 во место викано „Трајаново трло“ беше извршено насилство од страна на повеќе лица. Од преземените оперативни мерки дојдено е до сознание дека А.И. не е на територијата на Република Северна Македонија и се преземаат мерки и активности за негово обезбедување. За настанот е запознаен Јавен обвинител и се работи на писмено документирање, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

- Реклами -