20.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 24, 2024
ПочетнаСветДраган Палма ги носи здравствените работници на одмор во Египет, а...

Драган Палма ги носи здравствените работници на одмор во Египет, а таму ќе ги забавува пејачот Џани.

Претседателот на Единствена Србија Драган Марковиќ Палма решил да им се одолжи на здравствените работници кои повеќе од една година водат борба со корона вирус, носејќи ги во Египет каде што ќе престојуваат до 17 април.

Во таа група е и пејачот Џани, кој ќе ги забавува во Хургади, како што рекол без хонорар, но некои коментари зборуваат сосема спротивно…

– Велат дека Џани земал пари за да пее кај нас, но тоа не е точно. Храната во Хургади е многу добра, во понудата имаме и по 25 јадења, па ако тоа на некому не му е доволно, најдобро е да оди и да јаде мекица во Србија. Оваа дестинација е исклучива, сопственикот на хотелот е мој пријател кој ни даде доста поволни цени. Ова го платија донатори кои нема да ги откријам.

Обезбедив на почеток на јуни да ги водам и во Грција. Ќе одат и придружни лица, бидејќи и тие луѓе работат цело време. Короната не бира струка со која се занимавате. Моето семејство и јас се вакциниравме, сакам да ги посоветувам и другите да го направат. Короната е опасна болест со која ќе треба долго да се бориме – рекол Драган Марковиќ Палма.

Вечер.мк

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Прилепчанецот Сашо е новиот победик во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“

Со над 6.000 освоени смс-гласови, македонскиот натпреварувач Сашо Башески вечерва победи во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“. Талентираниот прилепчанец со месеци важеше за...

ЦУК: Во поплавена куќа во Јегуновце има заглавено семејство

Во поплавена куќа во општина Јегуновце, во с. Сиричино има заглавено семејство, информира Центарот за управување со кризи. Тетовската ТППЕ работи на нивно извлекување.

Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме!

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид. ВИДЕО

Бебе во тешка состојба донесено во прилепската болница – починало на пат кон Скопје

На 22.06.2024 во 16.20 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека во болницата во Прилеп во тешка здравствена состојба, од неговта мајка Ф.Ј.(34)...