27.9 C
Ohrid
сабота, јули 13, 2024
ПочетнаМакедонијаКајмакоски заврши во болница, неговата поранешна сопруга му ставила нешто во кафето?!

Кајмакоски заврши во болница, неговата поранешна сопруга му ставила нешто во кафето?!

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Му се слошило по средба со поранешната сопруга, на која таа му дала кафе во кое тој се сомнева дека имало психотропни супстанции, пренесе А1он.
МВР потврди дека Кајмакоски бил примен во болница и дека се работи на расчистување на случајот.

Додека траела средбата, според нејзино кажување, на Д.К. му се слошило, а таа
за настанот го известила и Центарот за социјални работи. Известен бил Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР
за „А1он“.

Кристина Димитријевска, од која Кајмакоски се разведе во 2019 година по три години брак, неодамна во интервју одговарајќи зошто Дание не бил на роденденот на синот, без да му го спомене името на поранешниот сопруг, и кусо рече дека таа му е и мајка и татко на нивниот тригодишен син.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Медицинска сестра малтретирала бебе?!!- Таравари вели одговорност ќе има!

Министерот за здравство Арбен Таравари вечерва во објава на Фејсбук информира дека дознал за случајот со претепаното тримесечно бебе на Клиниката за детски болести,...

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин

64. Издание на Охридско лето започна синоќа со настап на виолионистот Џулијан Рахлин и уметниците од оркестарот на Македонската филхармонија. Охрид периодов е културен центар...

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на телата

Две малолетни момчиња и две девојчиња на возраст од 14-17 години, попладнево се пронајдени во куќа во Скопје во безсознание и со повреди на...

Врие од полиција во скопски Центар по вознемирувачките снимки објавени во јавност

Врие од полиција во скопски Центар, откако вчера во јавноста беа пуштени вознемирувачки снимки од деца кои вандализираат парк во Капиштец. Снимките ги анализираат...