23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Скопската пожарна се прости од командирот Нуредин Мустафа-не напушти голем херој

Скопската пожарна се прости од командирот Нуредин Мустафа-не напушти голем херој

Translate (Eng):[gtranslate]

Почина Нуредин Мустафа, командир на противпожарната бригада на Град Скопје.Многумина се простуваат од него на социјалните мрежи, а се простија и од противпожарната бригада.

„Со огромно жалење и болка, денеска Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје изгуби професионалец, другар и колега. Почивај во Нуредин Мустафа. Делата ќе останат, нема да те заборавиме“, стои во објавата на противпожарната бригада на Град Скопје.

Од Мустафа се прости и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

РЕКЛАМА

„Град Скопје денеска изгуби херој, пријател и колега. Прерано заврши животот на скопскиот пожарникар Нуредин Мустафа кој безрезервно и пожртвувано секогаш се бореше да помогне во спасувањето на животи. Почитуваниот Нуредин беше и дел од пожарникарската екипа што Град Скопје како помош ја испрати во Драч, Албанија веднаш после катастрофалниот земјотрес. Нека почива во мир, длабоко и искрено сочувство до неговото семејство, пријателите и соработниците“, напиша Шилегов на својата Фејсбук страница.

- Реклами -