-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија ОВР Струга поднесе кривична пријава против 25-годишно момче од струшкото село Делогожда

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 25-годишно момче од струшкото село Делогожда

Translate (Eng):[gtranslate]

ОВР Струга поднесе кривична пријава против О.Л.(25) од струшкото село Делогожда, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“. На 20.03..2021 година во 23.15 часот на улицата „Боро Хаџиески Путе“ во Струга, полициски службеници сопреле патнички автомобил управуван од пријавениот, при што било утврдено дека нема дозвола за движење во полициски час со што ја прекршил забраната за движење на населението во времето од 20 до 05 часот.

РЕКЛАМА