23.1 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија СДСМ: Позади денешните протести се крие бегалецот Никола Груевски.

СДСМ: Позади денешните протести се крие бегалецот Никола Груевски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Објавите на социјалните медиуми на осудениот бегалец во Будимпешта, Никола Груевски покажуваат дека зад утрешните протести за одбрана на насилството, зад обидите за државен удар, зад одбрана на обидите за убиство на пратеници, новинари и вработени во Собранието, стои токму тој, велат од владејачката СДСМ.

Според нив,денешните протести во организација на ВМРО-ДПМНЕ за одбрана на осудени лица за тероризам покажуваат дека Христијан Мицкоски е само потрчко, извршител на желбите на Груевски.

„Откако му пропаднаа сите обиди да го одбрани криминалот, на Мицкоски не му преостана ништо друго освен да ги извршува нарачките од неговиот ментор во бегство во Будимпешта“, се наведува во партиското соопштение во кое се додава дека и покрај шесте порази на избори, Мицкоски не ја научил лекцијата и не сфатил дека народот не сака политичари кои се на браникот на криминалот.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -