13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Ќе се нaежите: „Денес над Мaкедонија се раѓа“ во чест на нeпрaведно...

Ќе се нaежите: „Денес над Мaкедонија се раѓа“ во чест на нeпрaведно оcудените уставобранители (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Илјадници луѓе се собраа денес пред Владата на семакедонскиот протест да го изразат својот револт против садистичкото однесување на државата кон уставобранителите. Бројот на граѓаните е огромен и покрај тоа што утринава беа поставени полициски патроли на влезовите на град Скопје и беа сопирани и казнувани возилата кои беа упатени кон главниот град.

Огромната маса луѓе се упати кон собранието на Република Македонија, каде Игор Дурловски и Андријана Јаневска ја отпеаја македонската химна.

РЕКЛАМА
- Реклами -