13.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Кралицата Елизабета Втора заврши со службеното жалење, од денес таа официјално и...

Кралицата Елизабета Втора заврши со службеното жалење, од денес таа официјално и се врати на работата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Кралицата Елизабета Втора им се врати на должностите по погребот на принцот Филип и со виртуелна комуникација од дворецот Виндзор со Бакингамската палата имаше аудиенција за две амбасадорки во Обединетото кралство.
Кралицата виртуелно ги прими Ивита Бармистре, амбасадор од Република Летонија и Сара Афоур Амани, амбасадор од Република Брегот на слоновата коска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

РЕКЛАМА
- Реклами -