21.9 C
Ohrid
петок, јули 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: За празнициве ќе бидам дома, во дворот а може и во...

Заев: За празнициве ќе бидам дома, во дворот а може и во паркот во Струмица

Премиерот Зоран Заев рече дека претстојните празници ќе ги помине во кругот на своето семејство, а Велигден ќе го дочека во својот дом.

Ќе бидам дома во Струмица, на прошетка на ридовите, струмичкиот парк и својот двор. Ќе организирам и крводарителска акција во Струмица, рече Заев.

Тој ги повика граѓаните да ги избегнуваат толпите за време на дочекот на Христовото воскресение.- Да запалиме свеќичка пред нашата зграда, пред нашата куќа. Како претседател на владата апелирам прв приоритет да биде да се тргнеме од толпата, да го искористиме просторот на отворено и да избегнеме групирање

Окекувам од верските лидери да апелираат но и да учествуваат во организацијата, како што зборувавме на состаноците, за да придонесат да го заштитиме здравјето, додаде Заев

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силно невреме го зафати Скопје: Кровна конструкција се заплетка на кабли од далновод.

Поради силното невреме кое го зафати Скопје, дел од кровна конструкција заврши на далновод. Кровната конструкција која ветрот ја оддува се заплетка во каблите од...

Украден калашников од полициската станица во Скопје

Во полициската станица во Карпош украдено е автоматско оружје „калашников“ брифираат извори на Порталикс. Информацијата ја потврди и МВР кои велат дека од 19 јуни...

При контрола на ноќен клуб во Тетово пронајдени 32 жени од Русија, Молдавија, Украина, Косово, Албанија, Србија, Словенија и Казахстан

Полициски службеници од СВР Тетово при контрола на ноќен клуб во тетовско Горно Седларце на 17/18.07 во периодот од 23:30 до 5 часот изутрината...

Бајден е позитивен на ковид-19, ќе паузира од кампањата

Американскиот претседател Џо Бајден е позитивен на ковид-19, потврди Белата куќа. Веста е објавена откако Бајден не се појавил на настан поврзан со претседателската...