23.6 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Да не биде дека не сте знаеле: За сеkс на излет ќе...

Да не биде дека не сте знаеле: За сеkс на излет ќе ја платите оваа казна

Translate (Eng):[gtranslate]

Првомајските празници се пчво полн ек, а летото е пред нас, па оваа поука ќе им послужи на сите љубители на љубовни авантури на отворено.

Па така според член 4 од Законот за јавен ред и мир, казна од 100 до 400 евра им се пишува на лица што непристојно и дрско се однесуваат на јавно место и со тоа го нарушуваат јавниот мир…

РЕКЛАМА

 

- Реклами -