23.9 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Во Турција растурена забава на познати македонски фаци (ВИДЕО)

Во Турција растурена забава на познати македонски фаци (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Турската полиција во Анталија растурила забава на познати македонски фаци, повеќето од шоу бизнисот и медиумите, објави порталот Либертас.

Гостите ги донела позната македонска туристичка агенција од Скопје која секоја година има летни аранжмани во Турција.

Допрва ќе се знае дали гостите ќе добијат казни.

РЕКЛАМА

Забавата е хит на социјалните мрежи во Турција а за неа известиле и медиумите во Турција.

- Реклами -