14.6 C
Ohrid
сабота, јуни 12, 2021
Почетна Македонија Малолетно момче украло револвер од музејот во Битола.

Малолетно момче украло револвер од музејот во Битола.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 12.05.2021 во 12.30 часот во СВР Битола, М.С.(49) од Битола пријавила дека на 08.05.2021 во 18.00 часот, малолетник влегол во просториите на музејот во Битола и од музејска поставка во посебна просторија одзел револвер, непозната марка.

По преземени мерки, револверот е пронајден, одземен од Б.Ј.(37) од Битола и вратен на пријавителот. По документирање на случајот ќе следува поднесок.

РЕКЛАМА
- Реклами -