27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Свет Новороденчиња ги чуваат во раце, додека ракети летаат над болницата во Израел.

Новороденчиња ги чуваат во раце, додека ракети летаат над болницата во Израел.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новороденчиња во породилиште во Израел се изнесени од лулките и родителите и персоналот во болницата ги држат во раце, за време на нападите на Хамас во оваа земја.

Фотографии од породилиштето во Израел, според објавата на Фејсбук страницата на израелските одбранбени сили, беше направена во текот на вчерашниот ден.

Според објавата, бебињата биле изнесени од лулките за време на ракетниот напад од Газа кон централен Израел.

РЕКЛАМА

„Ги чуваа во утврдениот ходник додека ракети летаа над болницата.“

На страницата на Фејсбук стои: „Тоа се невини жртви на терор“.

- Реклами -