15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Забава Познатото телевизиско лице Лила Филиповска, не се срами да каже од кое...

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска, не се срами да каже од кое село потекнува….

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство.

Сите ги сакаме местата каде што можеме да си ги наполниме батериите и вистински да уживаме, едно такво место за Лила е токму нејзиното родно место, односно македонското село Виниче, каде што и го поминала детството убавата водителка.

Како што вели и самата во своите Инстаграм сториња Виниче е местото кое и буди спомени од минатото, спомени кои никогаш нема да може да ги заборави.

Виниче се наоѓа на 8км од Скопје, на 611 км надморска височина. На 2 август, селото го празнува празникот „Св Илија“, а Филиповска истакна и дека тие го празнувале додека бил жив нејзиниот татко.

 

Во дворот во кој преовладува зеленило и цвеќиња наликува на вистинска мала градина од која застанува здивот, вистински мелем за душа и рај за очи.

И самата Лила на објаснување на една фотографија истакна дека тука најдобро ги полни батериите и дека таков мир нема да друго место.

news24live