18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Шекеринска со моќна маичка: Во одбрана на здравјето, вакцинирајте се!

Шекеринска со моќна маичка: Во одбрана на здравјето, вакцинирајте се!

Translate (Eng):[gtranslate]

„Во одбрана на здравјето – вакцинирајте се! Да го заштитиме своето здравје и да придонесеме за колективното. Доколку не сте вакцинирани пријавете се на vakcinacija.mk“, напиша Шекеринска на Фејсбук.

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на Фејсбук се пофали дека денеска се вакцинирала против коронавирусот.

Во одбрана на здравјето – вакцинирајте се! Да го заштитиме своето здравје и да придонесеме за колективното. Доколку не сте вакцинирани пријавете се на vakcinacija.mk“, напиша Шекеринска на Фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -