15.3 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Го стигнавме дното: Во прилепската болница поставен е оглас, преку кој непознато...

Го стигнавме дното: Во прилепската болница поставен е оглас, преку кој непознато лице продава Клексан и Франсипарин од 0,6 и 0,3 мл

Translate (Eng):[gtranslate]

Во прилепската болница “Борка Талески” денеска е поставен оглас, преку кој непознато лице продава Клексан и Франсипарин од 0,6 и 0,3 мл.

Оставен е и телефонски број, кој нема да го откриеме…

Клексан и Фраксипарин се лекови кои се користат како инјекции кај болните од кopoнавиpyc за намалување на Д-димерите во кpвта.

РЕКЛАМА

 

Брука и срам, толку!


ФОТО: Markukule

- Реклами -