34.9 C
Ohrid
понеделник, јули 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВо Охрид фатен арамијата како ги кради украсните дрвја кај кружните токови.

Во Охрид фатен арамијата како ги кради украсните дрвја кај кружните токови.

Со убавите позитивни…одат и лошите негативни “наши” општествени навики❌.
Да се краде од она што сите заедно го правиме за едно подобро утре е пред се срамен чин. За среќа од завчеравечер на овој кружен тек се поставени две камери…па со тоа го имаме и “среќниот” крадец од вчеравечер на видео материјал.
Овој пат ќе бидеме толерантни и нема да ги предадеме снимките на министерството за внатрешни работи, па ова нека биде само една последна опомена за сите кои што ја уништуваат заедничката подобра иднина.

Стои во објавата на расадникот  Розенталис.
извор: Гарден Центар & Расадник – Розенталис

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Кумановец два пати ја мажел малолетната ќерка за пари, сакал и трет но таа избегала и пријавила во полиција

Таткото на малолетна кумановчанка два пати ја мажел за пари. Се обидел истото да го направи и по трет пат се додека таа не...

Фатиме Фетаи стана доктор на науки

Обвинителката Фатиме Фетаи го одбрани докторскиот труд на тема „Главна расправа во практиката – предизвици и дилеми“ на правниот факултет „Јустинијан Први“. На одбраната,...

Градоначалникот Пецаков: На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ...

На мое големо задоволство, заедно со премиерот Христијан Мицкоски денеска официјално го означивме почетокот на изградбата на новата спортска сала во ООУ „Ванчо Николески“...

Мицкоски од Охрид: Започнуваат значајните проекти кои им беа ветени на граѓаните.

Денес сум во Охрид каде започнуваат значајни проекти ветени на граѓаните. - Ветивме и остваруваме - камен темелник на спортска сала во Лескоец. Спортската...