22 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Пејачката Нина Јанева по стапките на Тамара Тодевска- Ја промаши строфата каде...

Пејачката Нина Јанева по стапките на Тамара Тодевска- Ја промаши строфата каде што се пее за Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Сандански…

Translate (Eng):[gtranslate]

Пејачката Нина Јанева по стапките на Тамара Додевска.

На вчерашниот протест под слоганот ”Слобода за уставобранителите” пејачката Нина ја замрси работата. За време изведба на химната  заборави да ја испее строфата за делот каде што се пее за Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Сандански…

Неодамна иста ваква грешка направи и Тамара Тодевска за дeнот на нeзaвиcностa на САД во дворот на американската амбасадата во Скопје.

РЕКЛАМА

Тамара во нејзина „верзија“ ја испеа македонската химна од која ги исфрли стиховите во кои се споменуваат Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански!

Но таа грешката ја поправи со тоа што ја тетовира химната, но дали и Нина ќе ја истетовира?! ни преостанува да видиме..

Во продолжение погледнете го видеото кое кружи на социјалната мрежа Твитер:

- Реклами -