23.9 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Пронајдено телото на исчезнатиот полицаец од Делчево

Пронајдено телото на исчезнатиот полицаец од Делчево

Translate (Eng):[gtranslate]

51 годишниот (Т.С) од Делчево, кој во четвртокот (10 јуни 2021) заминал на риболов кај месноста „Улив” во атарот на село Илиово, а вчера утрото беше пријавен за исчезнат, е пронајден починат.

Од полицијата за МИА информираа дека 51 годишниот делчевец, инаку полициски службеник, вчера доцна попладнето бил пронајден кај спомената локација, заглавен во неговото возило во водите на река Брегалница.

Телото на сега веќе починатиот било извадено од реката синоќа околу 23:00 часот, а подоцна од водите било извадено и возилото „застава 101“, потврдија од полицијата за МИА.

РЕКЛАМА

На местото на настанот излегол и Јавен обвинител, а телото на починатиот потоа е предадено на обдукција. Содржината продолжува после огласот

Деталите за несреќата засега не се познати. (МИА)

- Реклами -