23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Eпидемиологот Драган Даниловски соопшти прекрасна вест: Епидемијата кај нас е завршена се...

Eпидемиологот Драган Даниловски соопшти прекрасна вест: Епидемијата кај нас е завршена се наоѓаме во зелена зона

Translate (Eng):[gtranslate]

Епидемијата кај нас е завршена се наоѓаме во зелена зона, вели во разговор за Канал 5, епидемиологот Драган Даниловски..

Даниловски смета дека мерките соодветствуваат со епидемиолошката состојба.

Со него разговараше Сања Трајковска Ставров..

РЕКЛАМА
- Реклами -