21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Директор на компанијата која ја градеше галијата: Ќе дојдел Петре на судење,...

Директор на компанијата која ја градеше галијата: Ќе дојдел Петре на судење, и Св. Петар да дојде фактите се сепак на наша страна.

Translate (Eng):[gtranslate]

Извршниот директор на компанијата која ја градеше галијата кај „Холидеј
ин“,Жарко Миленкоски, со реакција на вчерашната најава на градоначалникот
Петре Шилегов дека денес ќе продолжи уривањето на галијата на Вардар бидејќи
сите услови се исполнети.
Шилегов најави дека лично ќе се појави на првото судско рочиште, кое се води за
галијата, и ќе го застапува Градот.
„На судењето на 7-ми јули може да дојде не лично Петре Шилегов, туку и Св. Петар
да дојде фактите се сепак на наша страна.
Единствена причина поради што и дојдовме до тука, е ненормалниот притисок и
закани спрема судиите. Можеби затоа сака да дојде “лично да го брани градот”, за
да може лично да се заканува со смена на судиите“.
Миленкоски рече дека веќе се информирани Амбасадата на САД, Делегацијата на
ЕУ, Амбасадата на Р.Бугарија и Председателот на Р.Бугарија.

РЕКЛАМА
- Реклами -