31.9 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Oткако требало да се направи претрес во една од келиите во КПУ...

Oткако требало да се направи претрес во една од келиите во КПУ Идризово, службеникот бил ранет со остар предмет !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 23.06.2021 во 22.10 часот во Полициската станица Гази Баба, командир во Казнено – поправната установа Идризово пријавил дека при извршување службени задачи еден службеник во затворот бил повреден со остар предмет од еден затвореник, известуваат од МВР.

Според пријавеното, на 23.06.2021 командирот издал наредба на колегите од затворската полиција да извршат претрес во една од соба во амбулантното одделение и кога пристигнале во ходникот имало повеќе осудени лица со разни тврди и остри предмети во рацете. Според пријавата, притоа еден од нивните колеги бил повреден со остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -