15.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Бајрами од Антикорупциска: Мерката на Владата за отпис на долгови, едноставно значи...

Бајрами од Антикорупциска: Мерката на Владата за отпис на долгови, едноставно значи предизборен поткуп

Translate (Eng):[gtranslate]

Членот на Антикорупциската комисија, Нури Бајрами вели дека мерката на Владата за отпис на каматите на долгови е проблем и може да се смета за поткуп.

Тој во гостувањето на ТВ 24 рече дека ваквата пракса секогаш се повторува пред избори.

– Дури и без таа да е намерата. Објективно, не е во ред бидејќи добро треба да се поткрепи кои категории, односно на јавноста мора да и е јасно што се постигнува со тоа. И затоа пред секои избори се повторуваат ваквите работи што според мене, едноставно, значи поткуп. Ништо друго – рече Бајрами.

РЕКЛАМА