23.3 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Забава Кога си ги згрешил и занаетот и државата: Лефтер од струшко Октиси...

Кога си ги згрешил и занаетот и државата: Лефтер од струшко Октиси растура на ТикТок.

Translate (Eng):[gtranslate]

Нема кој не го познава Лефтер Ибушоски од струшко Октиси, мајстор за плочки, електричар, молер, пејач, глумец, танчер, ѕидар и што уште не е…

Доколку не верувате колку е талениран овој лик, погледнете го во продолжение неговото видео: 🙂

РЕКЛАМА
- Реклами -