-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабава17 работи што не ги знаевте за Ѓоковиќ: Има платено приватен авион...

17 работи што не ги знаевте за Ѓоковиќ: Има платено приватен авион за девојче со ретка болест да се лечи во Америка, има дадено милиони евра за гладни дечиња…

Новак Ѓоковиќ
Донираше 1 милион евра за италијанските болници поради Ковид 19.

2. Донираше 1 милион евра за српските болници поради Ковид 19.

3. Донираше пари за коронакризата и во Шпанија.

4. Донираше пари во Австралија за време на големите пожари.

5. Донираше пари за програмата за сиромашни деца во Мелбурн.

6. Купи КТ скенер за потребите на белградската болница „Драгиша Мишовиќ“.

7. Изнајми приватен авион за да се пренесе девојка со ретка болест на лечење во САД.

8. Даде 1 милион долари во Австралија опен како поддршка за развој на јуниорите.

9. Даде 500.000 евра во борбата со поплавите во Србија.

10. Донираше 110.000 евра во борбата со поплавите во Босна и Хрватска.

11. Донираше 1,5 милиони долари за оштетени градинки.

12. Даде милиони евра за едукација на сиромашни деца.

13. Им ги плати зимските тренинзи на 15 српски тенисери.

14. Се бори за интересите на тенисерите.

15. Пример е за водење здрав и спортски живот.

16. Пример е за тоа како што значи дисциплина во однос на својата професија.

17. На секој меч игра и против противникот и против публиката.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...