2.7 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваБугарите снимија песна во чест на Ѓоковиќ: Австралија пуста да биде (ВИДЕО)

Бугарите снимија песна во чест на Ѓоковиќ: Австралија пуста да биде (ВИДЕО)

На приватната бугарска телевизија, ТВ 7/8, група наречена Куку Бенд пее песна посветена на борбата на Новак Ѓоковиќ со австралиските власти.
Песната која ја нарекоа Форхенд, бекхенд, всушност е кавер на хитот на Лепа Брена Луда за тобом, а текстот го сменија за да му испратат порака за поддршка на Новак.

Видеото за кратко време стана хит на Фејсбук, а ентузијастичките Срби почнаа да пишуваат бројни пораки за благодарност во коментари до Бугарите.

Стиховите од песната ги пренесуваме во целост:

Австралија да биде пуста,

коронавирусот да има насекаде…

Не му дозволувате на Ѓоковиќ да влезе во земјата,

го затворивте во хотел.

Ниту Абориџините не знаат,

за PCR и балкански гени.

Нека скокаат кенгурите колку сакаат,

Ѓоковиќ повторно ќе биде најдобар.

Лудиот Ноле ги тепа,

му беше доделена балканска слава,

лудиот Новак им глуми,

и нема да се вакцинира.

Со плескавица и крушкова ракија,

и омикрон и делта ќе ги убие,

А Новак Ѓоковиќ е со короната (бугарски – круна),

затоа што тој е – балканскиот крал!

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...