Србин уапсен во Виена- Се заканувал дека ќе ја запали јавната куќа.

34-годишен српски државјанин е уапсен во Виена поради сомнение дека се заканувал дека ќе запали бордел.

Според австрискиот kleinezeitung.at, Србинот дивеел бидејќи проститутката од чија услуга не бил задоволен, одбила да му ги врати парите.

– Полициската акција беше спроведена во неделата попладне во бордел во Виена. Србинот наводно бил премногу насилен кон жената, па таа престанала да му пружа услуга околу 16 часот. 34-годишниот Србин тогаш почнал да дивее и барал да му ги вратат парите. Жената одбила, настанала расправија и тој се заканувал дека ќе го запали борделот – потврдил портпаролот на полицијата Кристофер Верхњак.

Полицијата брзо пристигнала во борделот и го уапсила српскиот државјанин.

– На распитот тој тврдел дека тоа не е точно и не го признавал извршувањето на делото, пренесоа австриските медиуми.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here