20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваСрбин уапсен во Виена- Се заканувал дека ќе ја запали јавната куќа.

Србин уапсен во Виена- Се заканувал дека ќе ја запали јавната куќа.

34-годишен српски државјанин е уапсен во Виена поради сомнение дека се заканувал дека ќе запали бордел.

Според австрискиот kleinezeitung.at, Србинот дивеел бидејќи проститутката од чија услуга не бил задоволен, одбила да му ги врати парите.

– Полициската акција беше спроведена во неделата попладне во бордел во Виена. Србинот наводно бил премногу насилен кон жената, па таа престанала да му пружа услуга околу 16 часот. 34-годишниот Србин тогаш почнал да дивее и барал да му ги вратат парите. Жената одбила, настанала расправија и тој се заканувал дека ќе го запали борделот – потврдил портпаролот на полицијата Кристофер Верхњак.

Полицијата брзо пристигнала во борделот и го уапсила српскиот државјанин.

– На распитот тој тврдел дека тоа не е точно и не го признавал извршувањето на делото, пренесоа австриските медиуми.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...