4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Мачката на муфтијата Муарем Зукорлиќ ни после два месеци не сака да...

Мачката на муфтијата Муарем Зукорлиќ ни после два месеци не сака да го напушти неговиот гроб.

Translate (Eng):[gtranslate]

Мократа мачка се уште е таму каде што беше пред два месеци, судејќи по објавите на социјалните мрежи. Иако гробот на муфтијата е покриен со снег, жолтата, премрзната мачка не оди никаде.

Според раскажувањата на неговите најблиски муфтии, Зукорлиќ бил голем љубител на животните, очигледно оваа љубов на овој начин му ја враќа еден од неговите миленици. Таа не сака да замине. прнеоси „ N1 “.

РЕКЛАМА