4.9 C
Ohrid
вторник, јануари 18, 2022
Почетна Свет Автобус на „Житиа турс“ вечерва околу 22 часот излета од патот и...

Автобус на „Житиа турс“ вечерва околу 22 часот излета од патот и се преврте кај местото Велики Купци во близина на Крушевац.

Translate (Eng):[gtranslate]

Автобус на „Житиа турс“ вечерва околу 22 часот излета од патот и се преврте кај местото Велики Купци во близина на Крушевац.

Автобус на „Житиа турс“ вечерва околу 22 часот излета од патот и се преврте кај местото Велики Купци во близина на Крушевац.

Според информациите до кои дојде РТК, од засега непознати причини се превртел автобус со косовски регистарски таблички. Автобусот се движел кон Крушевац. Возачот во еден момент изгубил контрола над возилото, преминал на левата коловозна лента, по што се превртел надвор од коловозот на страна.

РЕКЛАМА