21.1 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Задругата „Пчелин рај“ донираше пчелни семејства за Атиџе од „Медена земја“

Задругата „Пчелин рај“ донираше пчелни семејства за Атиџе од „Медена земја“

Translate (Eng):[gtranslate]

Пчеларската задруга „Пчелин рај“ од Струмица – членка на Македонската асоцијација на земјоделски задруги, ѝ донираше пчелни семејства на Атиџе Муратова од с. Бекирлија, Лозово. МАЗЗ искрено го поздравува овој гест на ЗЗ „Пчелин рај“, Струмица и ги охрабрува своите членки да практикуваат вакви примери на хуманост и солидарност односно да бидат општествено одговорни организации, почитувајќи ги 7-те меѓународни задружни принципи!

Извор: mazz.mk

РЕКЛАМА
- Реклами -